Kasy fiskalne w Radomiu, a posiadanie książki serwisowej

Jednym z wielu obowiązków wiążących się z kwestią posiadania i korzystania z kas fiskalnych w Radomiu i każdym innym mieście jest posiadanie książki serwisowej kas fiskalnych w Radomiu. Książka serwisowa jest dokumentem, który zawiera dane o naszym urządzeniu i serwisach, którym kasy fiskalne w Radomiu podlegały przez okres użytkowania. Książka serwisowa jak każdy inny dokument ma prawo zaginąć bądź ulec zniszczeniu, dlatego warto wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji, aby uniknąć konsekwencji.

Co zawiera książka serwisowa kas fiskalnych w Radomiu:

  • Nazwę oraz model kasy fiskalnej
  • Numer fabryczny i unikatowy kas fiskalnych w Radomiu
  • Pełną nazwę oraz adres producenta danych kas fiskalnych w Radomiu
  • Dane firmy serwisującej kasy fiskalne w Radomiu
  • Dane użytkownika kas fiskalnych w Radomiu
  • Numer ewidencyjny przydzielony przez US dla danej kasy fiskalnej

Jak postępować w przypadku książki serwisowej kas fiskalnych w Radomiu:

Książka serwisowa będzie nam niezbędna przez cały okres korzystania z kas fiskalnych w Radomiu, dlatego w sytuacji kiedy ją zgubimy bądź zniszczymy musimy być świadomi, że mogą się z tym wiązać konsekwencje. Aby zapobiec konsekwencją należy utratę książki serwisowej kas fiskalnych w Radomiu zgłosić do Urzędu Skarbowego (przypisanego do nas) w formie pisemnej, takie zawiadomienie należy również dostarczyć do producenta kas fiskalnych w Radomiu wraz z prośbą o wykonanie duplikatu książki serwisowej.  Po otrzymaniu zgłoszenia i pozytywnym jego rozpatrzeniu producent zazwyczaj w ciągu kilku dni tworzy duplikat książki serwisowej, taka usługa jest oczywiście odpłatna i producent kas fiskalnych z Radomia za te usługę wystawi nam rachunek na koszt około 100-150zł.

Biorąc pod uwagę konsekwencje jakie grożą nam za brak książki adresowej i dalsze korzystanie z kas fiskalnych w Radomiu nie należy narażać się na konsekwencje i od razu w przypadku zorientowania się o braku książki serwisowej lub w momencie jej zniszczenia jak najszybciej postarać się o dopełnienie procedur zgłoszenia braku książki serwisowej oraz wydania jej duplikatu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *